EN TR


mobil-web-tasarimMobil Uyumlu Web Tasarım

 

Kişisel ve kurumsal firmanız için web tasarım çağımızın hızla ilerleyen teknolojisine ayak uydurmak için vazgeçilmezlerden biridir. Masaüstü bilgisayarlar zamanla yerini dizüstü bilgisayarlara bırakıyor. Bu durum seyyar teknoloji kullanımını gün geçtikçe arttırıyor.

 

Varolan web siteleri önceden tüm trafiğini bilgisayarlar üzerinden sağlarken artık cep telefonu ve tabletler üzerinden ziyaretçi sağlıyor.Mobil uyumlu web tasarımının burada önemi artmış oluyor. Eski tasarımlı ve günümüz teknolojilerine uymayan eski web siteleri mobil üzerinden gelen ziyaretçilere kötü bir kullanım yaşatıyor. Bu durum web sitesine gelen ziyaretçi siteyi hemen terk etmek zorunda kalıyor ve başka bir siteye göz atıyor.

 

Hit kaybı yaşayarak ve hemen çıkma oranını yükselterek sitenizi google üzerinde değersizleştiriyorsunuz. Mobil web tasarımın önemi burada gün yüzüne çıkıyor.  Her gün yükselerek artan mobil kullanımın yakın gelecekte neredeyse akıllı telefon kullanmayan insan kalmayacağını gösteriyor. Eğer siz de ziyretçi ve arama motorları üzerinde sıralama kaybı yaşamak istemiyorsanız mobil uyumlu web sitesi yaptırmak için geç kalmayın.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Olur ?

 

Mobil uyumlu web siteleri, kullanıcının cep telefonu ve tablet ekranına göre optimize edilmiş bir görüntü vermektedir. Bu sayede kullanıcılar web sitesi üzerinde rahatça gezinebilirler ve yazılarınızı okuyabilirler. Responsive yapıda tasarlanan web sitesi mobil girişe göre ekran boyutuna ölçekli olarak genişler ve daralır. Mobile uyumlu bir yapıda rahatça gezinilebilir. Dijital ajanslar bu konuda size çözüm ortağı olabilirler. Terzi henüz kendi dikiğini dikemez derler ve doğru söylerler çünkü iş yoğunluğundan biz henüz daha mobile uyumlu hale geçemedik.

 

Mobil Tasarımın Önemi

 

Eğer satış ve tanıtımlarınızı hatta kurumsal kimliğinizi çoğu kez internet üzerinden sağlıyorsanız, mobil üzerinden web sitenize giren kullanıcılara iyi bir dijital deneyim yaşatmanız gereklidir.  Eğer bu şekilde bir önem vermezseniz sizi inceleyen kişi ve kurumlara değer vermediğiniz anlamına gelir ve size fazla olumlu geri dönüşü olmaz.

« | »Hızlı Menü

seo-arama-motoru-optimizasyonu-google