EN TR


İnternet artık her alanda hayatımıza dahil olabilmektedir. İnternet üzerinde bulunan web sitelerinin hazırlanma aşaması da bir o kadar önemlidir. Her şeyin bir başlangıcı vardır. Peki, web tasarım tarihçesi hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz.

 

İlk olarak 1989 yılında bu yönde adımlar atıldığı bilinmektedir. Web sitesi bir iletişim aracı olarak görülebilir. Oluşturulan sitenin içeriği, görselliği kullanıcılar tarafından dikkat edilen noktalardır. İnternetin her geçen gün daha fazla ilgi görmesi ve daha fazla geliştirmesi nedeniyle, verilmek istenen bilgi ve mesajlar çok kısa sürelerde çok büyük kitlelere ulaştırılabilmektedir. Bu işlem web siteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Web siteniz tasarlanır ve birçok işlemden geçerek kullanılır duruma getirilir. Eğer kişilerin bu konuda bir fikri yoksa, web tasarım yapan firmalar tarafından yardım alınabilir. Belli bir ücret karşılığında talep edilen site kurulabilir.

 

Web tasarım tarihçesi araştırıldığında 25 yıl gibi bir süreç ile karşılaşılmaktadır. Bu sürede internetin yani web sitelerin gelişimi açıkça ortadadır. Artık reklam, alışveriş, araştırma gibi birçok amaçla kullanılan web siteleri ile iç içe olduğumuz bir gerçektir.

| »Hızlı Menü

seo-arama-motoru-optimizasyonu-google